Vali Mustafa Tutulmaz İl Genel Meclisi Mart Ayı Oturumlarının Son Toplantısına Katıldı
Tarih : 2019.03.15  01:02:28
Vali Mustafa Tutulmaz dönemin son toplantısında İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya gelerek, görevleri sona eren meclis üyelerine bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını diledi.

İl Genel Meclisinin Mart ayı toplantısına Vali Mustafa Tutulmaz, İGM Başkanı Salih Sel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Oyur, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu. Görev Süremde Bana İntikal eden Tek Bir Sorun Olmadı Ardından meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Kişiler hizmet süresince görev yeri değişikliği yaşarlar. Hatta görevlerini başarıyla tamamlayıp emekli oluyorlar. Özeti şudur ki makamlar kalıcı, kişiler geçicidir. Burada önemli olan Gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Önümüzde 2019 Mahalli İdareler Seçimleri var. Öncelikle bu sürede vermiş olduğunuz hizmetler için sizlere teşekkür ediyorum. İlimiz adına, 725 bin kişi adına sizlere teşekkür ediyorum.  İl Genel Meclisimiz gerçekten büyük bir uyum içerisinde. İlimiz çıkarları doğrultusunda tüm meclis üyeleri birleşerek çok uyumlu bir dönem geçirdiniz. 20 aylık görev süremde bana intikal eden en küçük bir sorun olmadı. Bu sebeple başta sayın başkanımız olmak üzere tüm İGM üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Sizlerin Çalıştığı Bu Dönem İleride Kendisinden Bahsettirecektir

Yapılan başarılı çalışmaları köy ziyaretleri sırasında gözlemlediğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: ”Güzel hizmetler yaptınız. Bunu köylere gittiğimde de gözlemliyorum. Birlikte çalıştığımız dönemde verilen hizmetlerin kalitesini de yakından biliyorum. Sizlerin çalıştığı bu dönem ileride kendisinden bahsettirecektir. Çünkü köylerimizin ciddi hiçbir problemi kalmamıştır. Artık güncel ve geleceğe dönük yeni hizmetlere yönelik çalışmalar söz konusu. Bu tür hizmetlerde beklentide artıyor. Daha önceleri asfalt isteniyordu. Şimdilerde ise artık sıcak asfalt talep ediliyor. Bizlerde bu yıldan itibaren daha yoğun bir şekilde sıcak asfalt çalışmasına başlayacağız. İnşallah grup yollarını makul bir sürede bitirmeye çalışacağız. Sosyal donatılar, kültürel faaliyetler alanında da önemli çalışmalar yapıldı. Ben ilin Valisi olarak kendi adıma sizlerden memnun olduğumu ifade etmek isterim. İyi bir çalışma ortamı vardı. Bütün projelerimde sizlerden hep destek gördüm.” diye konuştu. Her Alanda Yaşanılabilir Bir Afyon İçin ÇalıştıkAfyonkarahisar’ı her alanda yaşanabilir hale getirmek için çalışmalar yapıldığını kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “Geçen yıl değerlerimizi gün yüzüne çıkarmak adına Frig Vadisinde önemli çalışmalar yaptık. Seydiler bölgesinde Anadolu Açık Hava Müzesi’nin başlangıç bölümü yapılıyor. Yine bu yıl Eber gölü ile ilgili önemli bir çalışma yapıyoruz. Eber’i koruma ve kalkındırma anlamında daha kalıcı hale getirmeye çalışacağız. Eğitim, sağlık, kültürel alanlar kısacası her alanda ilimizi daha yaşanabilir hale getirmek için hep beraber çalışarak belli bir aşamaya ulaştık. Tabi bunun bir sınırı yok, daha iyiye daha güzele hep beraber ulaşma gayreti içerisinde olacağız. Sizler çocuklarınızın ve torunlarınızın gurur duyduğu hizmetler yaptınız. Bundan sonraki süreçte de sizleri gönüllümüz olarak görüyoruz. İlçelerinizde olan her hangi bir sıkıntı ve öneride bana her zaman ulaşabilirsiniz.” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmasının sonunda İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür belgesi ve hediyelerini veren Vali Mustafa Tutulmaz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İl Genel Meclisinin bayan üyelerine de çiçek hediye etti.        Kurum Haberi

103 kez okundu
Diğer Gündem Haberleri
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : İsa Kuş