CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İKİ AY İÇİNDE İLİMİZE GELECEK
Tarih : 2019.07.10  21:57:55
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen olağan basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisar’a teşekkür ziyaretinde bulunacağını ifade eden Sezen, “Cumhurbaşkanımız, yaptığımız özel görüşmede bana teşekkür için ilk geleceği illerden birinin Afyonkarahisar olduğunu söyledi” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan basın toplantısı İl Başkan Yardımcıları Fatma Erdoğan ve İbrahim Eroğlu’nun katılımları ile gerçekleşti. 

“Cumhurbaşkanımız teşekkür için ilimize gelecek” 

Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Ülkemizin en önemli gündemi Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade buyurduğu gibi ekonomi ve güvenlik. Cumhurbaşkanımız Bosna ziyaretinden sonra ekonomi ile ilgili önemli müjdeler verecek. Meclis bu hafta çalışacak. 15 Temmuz özel oturumu ile de tahmin ediyorum tatile girecek. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışı ziyaretlerinden sonra Anadolu turuna çıkıyor. Tahmin ediyorum Ağustos ya da Eylül ayı gibi teşkilatlara özellikle teşekkür ziyaretinde bulunacak. Teşkilat planlamasına göre bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu noktada bana ilk geleceği illerden birinin Afyonkarahisar olduğunu bizzat söyledi. Biliyorsunuz Afyonkarahisar AK Parti belediyeciliği anlamında Türkiye birincisidir. En çok AK Partili Belediye Afyonkarahisar’ımızda Allah'a şükür. 31 Mart seçimlerinde Sayın Bakanımızın ve milletvekillerimizin önderliğinde tüm teşkilatlarımız ile birlikte ciddi bir başarı sağladık. Ben şu an Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.          

“Yerel yönetimler bölge toplantısı ilimizde yapılacak”

 Eylül ayı içerisinde AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın tertip ettiği Yerel Yönetimler Bölge Toplantısının Afyonkarahisar’da yapılacağını ifade eden Sezen konuşmasında, “Tarihi netleşmedi ancak biz zaten bu konuda talip olduğumuzu ifade etmiştik. Yine mutat yapılan kamplarla ilgili talebimizi ilettik. İnşallah onun da Afyonkarahisar'da devamını sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. “TSK, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir” MİT ve TSK’nın ortak operasyonuyla Kandil’de PKK terör örgütüne ağır darbe vurularak terör örgütünün en tepedeki yedi elebaşından biri olan sözde başkanlık konseyi üyesi Diyar Garip Muhammed’in öldürüldüğünü söyleyen Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce de PKK’nın ele başlarından Cemil Bayık ve en yakın adamlarından Rıza altın ve beraberindekiler 27 Mart’ta düzenlenen MİT ve TSK’nın ortak hava harekatıyla vurulmuştu. Öte yandan Irak’ın Kuzeyinde Pençe Harekatı kapsamında Hakurk'a düzenlenen operasyonda toplam 61 terörist etkisiz hale getirildiği. Harekat kapsamında terör örgütünün kullandığı toplam 151 mağara ve sığınağın da içerisindeki mühimmat ve yaşam malzemeleri ile birlikte imha edildiği belirtildi. İnsan gücü ve yüksek teknoloji ürünü silah sistemleriyle dünyanın en etkin, caydırıcı ve saygın silahlı kuvvetlerinden biri haline gelen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, son dönemde hız kazanan başarılı operasyonlarla ülke savunmasındaki gücünü, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

”15 Temmuz şehitleri 3. yılda anılacak

 Başkan Sezen son olarak, “2016 yılının 15 Temmuz’undaki hain darbe girişimini canları pahasına önleyen kahramanlar, üçüncü yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de anılacak. Valilimizce organize edilecek anma programlarına halkımızı bekliyoruz. AK Parti olarak biz de o gün meydanlarda olacağız. İnşallah bir kez daha böyle bir saldırı ile karşı karşıya kalmayız” ifadelerine yer verdi.  Toplantı soru cevap şeklinde devam etti. Kurum Haberi

15 kez okundu
Diğer Gündem Haberleri
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : İsa Kuş